۷ گام برای تبدیل شدن به یک فریلنسر حرفه‌ای

۷ گام برای تبدیل شدن به یک فریلنسر حرفه‌ای

۰۰/۵/۲۰ چهارشنبه


در سراسر جهان، شرکت‌های بزرگ و کوچک، تعداد نیرو‌های فریلنسر خودشان را به طور قابل توجهی افزایش داده‌اند. ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر تصمیم دارید فریلنسر شوید، آمار نشان می‌دهد مسیر خوبی را برای کارتان انتخاب کرده‌اید. فرقی نمی‌کند که تصمیم داشته باشید یک فریلنسری را به عنوان شغل دومتان انتخاب کنید و از این طریق درآمد بیشتری کسب کنید یا اینکه بخواهید آن را به عنوان شغل اصلیتان انتخاب کنید. در هر صورت برای فریلنسر شدن باید خودتان را با دانش کافی، اراده برای یادگیری بیشتر و پیشرفت و همچنین مقدار زیادی صبر و شکیبایی مجهز کنید.


فریلنسر‌ها چه کسانی هستند؟


فریلنسر‌ها افرادی دارای شغل آزاد هستند که بدون بستن قرارداد خدماتی را به یک یا چند شرکت پیشنهاد می‌دهند. فریلنسر‌ها می‌توانند به هر میزان کاری که می‌خواهند را از هر تعداد شرکت یا تیم قبول کنند. بنابراین حجم و نوع کارشان را خودشان تعیین می‌کنند.
از آنجایی که فریلنسر‌ها به طور فنی کارمند به حساب نمی‌آیند، از تسهیلات و مزایایی که شرکت‌ها در اختیار کارمندانشان قرار می‌دهند (مثل بیمه، سرویس رفت و آمد، وعده‌های غذایی، کارت خرید، کوپن و... )، برخوردار نمی‌شوند.
معمولا سر و کله فریلنسر‌ها بیشتر در محیط‌های خلاقانه پیدا می‌شود. کار‌هایی مثل طراحی گرافیکی، بازاریابی، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، عکاسی، کپی رایتینگ، ترجمه و برنامه‌نویسی از جمله کار‌هایی است که فریلنسر‌ها در آن بازار کار بهتری دارند.


فریلنسر‌ها چگونه کار می‌کنند؟


فریلنسر‌ها معمولا پروژه محور کار می‌کنند. یعنی ماهیانه تعدادی پروژه را در دست می‌گیرند، سپس به ازای تعداد پروژه‌ها یا زمانی که برای انجام آن‌ها صرف می‌کنند، پول می‌گیرند.
یکی از مزیت‌های فریلنسینگ نسبت به کارمندی این است که باتوجه به مهلت تحویل یک پروژه خودتان ساعت‌های کاریتان را تعیین می‌کنید. بنابراین می‌توانید در هر ساعت و هر مکانی که می‌خواهید کار کنید. حتی می‌توانید در کنار فریلنسینگ کار دیگری را نیز به صورت تمام وقت انجام دهید.


روند فریلنسینگ معمولا به این حالت است:

  • فریلنسر برای یک پروژه با یک مشتری ارتباط برقرار می‌کند و یا باالعکس
  • فریلنسر بنابر بر حجم پروژه یا زمانی که از او می‌گیرد، هزینه‌ای را پیشنهاد می‌دهد
  • در صورت توافق طرفین بر سر قیمت پیشنهادی، فریلنسر و مشتری بر سر زمان و نوع پرداخت و زمان تحویل پروژه مذاکره می‌کنند
  • انجام پروژه به فریلنسر سپرده می‌شود

 

فریلنسینگ شغلی با انعطاف‌پذیری بالاست که به شما اجازه می‌دهد همزمان با تقویت مهارت‌هایتان، درآمد هم کسب کنید.


مزیت‌های فریلنسینگ چیست؟


مثل هر چیز دیگری در این جهان، کار کردن به عنوان یک فریلنسر هم مزیت‌ها و معایب خودش را دارد. در اینجا چند مزیت فریلنسری را با هم بررسی می‌کنیم:
همیشه فرصت‌های شغلی وجود دارند. روزانه تعداد زیادی فرصت شغلی فریلنسری روی پلتفرم‌های مخصوص به این کار پست می‌شود. هر چند ممکن است همه این فرصت‌ها با مهارت‌های شما مطابقت نداشته باشد اما با بررسی آن‌ها حتما می‌توانید پیشنهاد مناسبی پیدا کنید.


برنامه روزانه خودتان را خودتان مشخص می‌کنید. می‌توانید هر موقع، هر طور و به هر مقداری که می‌خواهید کار کنید. لازم نیست برای مرخصی به کارفرمایتان التماس کنید. لازم نیست صبح خروس خوان از خواب ناز بیدار شوید. با فریلنسینگ می‌توانید هر موقع از روز که می‌دانید بازده بیشتری دارید کار کنید و لازم نیست مثل کارمند‌ها روزانه ساعت‌های مشخصی را به کارتان اختصاص دهید.


موقعیت بسیار خوبی برای کسب تجربه خواهید داشت. به عنوان یک فریلنسر می‌توانید روی پروژه‌های متنوعی با مشتریان مختلفی کار کنید و تجربه‌هایی به دست‌آورید که در محیط‌های دفتری، کسب آن‌ها امکان پذیر نیست.


خودتان انتخاب می‌کنید با چه کسی کار کنید. اگر نتوانستید با یک مشتری به توافق برسید، می‌توانید سراغ یک مشتری دیگر روید. لازم نیست خودتان را مجبور کنید که در محیط کاری نه چندان خوب دوام بیاورید، چون از استعفا دادن می‌ترسید.


معایب فریلنسینگ چیست؟


برای فریلنس شدن باید منظم باشید. یکی از ویژگی‌های فریلنسر‌های موفق این است می‌توانند به خودشان انگیزه دهند. در کار فریلنسری هیچ رئیس و به اصطلاح آقا بالاسری نیست که کار‌های شما را چک کند. در فریلنسری شما رئیس خودتان هستید. بنابراین باید با نظم و انضباط، به خودتان سخت بگیرید تا بتوانید به موقع کارتان را با کیفیت تحویل دهید.

 

گاهی اوقات هم کار نیست. زمان‌هایی هست که بیشتر از حد توانتان به شما کار پیشنهاد می‌شود و زمان‌هایی هم هست که چند روزی مجبورید بیکار بمانید تا بتوانید کار مدنظرتان را پیدا کنید. برای جلوگیری از این اتفاق، قبل از اتمام پروژه‌ای، به دنبال مشتری بعدی بگردید. پیدا کردن مشتری ثابت هم یک راه حل خوب دیگر برای جلوگیری از بیکار شدن است.

 

گاهی وقت‌ها مجبور می‌شوید ساعت‌های زیادی کار کنید. بعضی اوقات برای کسب تجربه، مهارت و درآمد بیشتر مجبور خواهید بیشتر از روز‌های معمولی برای کارتان زمان بگذارید. گاهی ممکن است این ساعت‌های کاری از ساعت کاری یک کارمند با شغل تمام وقت هم بیشتر شود.


مدتی طول می‌کشد تا اولین کار خود را به دست‌آورید. اگر نتوانستید فورا پیشنهادی مناسب خود پیدا کنید یا از سمت مشتریان رد شدید، دلسرد نشوید. به طور کلی، سه ماه تا یک سال طول می‌کشد تا بتوانید کانکشن بسازید و به تعداد مشتری ثابتی دست یابید اما هنگامی که به این هدف رسیدید، خواهید دید که کارتان به عنوان یک فریلنسر پیشرفت قابل ملاحظه‌ای خواهد کرد.


چطور یک فریلنسر شویم؟


بازار کار فریلنسری روز به روز در حال افزایش است. اگر می‌خواهید وارد این بازار شوید، باید خودتان را برای رقابت با دیگران آماده کنید. در ادامه این مقاله از بلاگ پلازیکا چند گام برای تبدیل شدن به یک فریلنسر حرفه‌ای به شما پیشنهاد خواهیم داد:

 

گام اول: آیا فریلنسری برای شما مناسب است؟


فریلنسینگ مزایا و معایب خود را دارد اما برای فریلنسر شدن باید ذهنیت خاصی داشته باشید. اگر اهل نظم و تلاش باشید، فریلنسینگ مناسب شماست. چون می‌توانید رئیس خود باشید. اگر فریلنسر باشید می‌توانید هر موقعی که خواستید به مرخصی بروید اما این را بدانید که هیچکس بابت این مرخصی به شما پولی نمی‌پردازد. چون چیزی به اسم مرخصی با حقوق وجود ندارد. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که قبل از رسیدن مهلت تحویل یک پروژه، آن را به مشتری یا کارفرمای خود تحویل دهید.


اگر می‌خواهید فریلنسر موفقی باشید، باید یک روتین روزانه برای خود داشته باشید. خودتان را برای انجام چند پروژه به صورت همزمان آماده کنید و همیشه به دنبال پروژه‌های جدید باشید تا بتوانید حجم کارتان را در حد خاصی ثابت نگه دارید.


اگر یک شغل تمام وقت دارید و می‌خواهید یک فریلنسر شوید، بلافاصله از کارتان استعفا ندهید. ابتدا مدتی به عنوان پاره وقت فریلنسر باشید تا تعداد کانکشن‌ها و مشتریانتان به حد قابل قبولی برسد، بعد از شغل تمام وقت خود استعفا دهید و فریلنسینگ را تبدیل به شغل اول خود کنید. زیرا داشتن یک درآمد دیگر باعث می‌شود بتوانید با خیال راحت به توسعه مهارت‌های خود به عنوان یک فریلنسر بپردازید.

 

گام دوم: پیدا کردن پلتفرم مناسب

اکثر فریلنسر‌ها از پلتفرم‌ها برای پیدا کردن کار استفاده می‌کنند. البته راه‌های دیگری هم برای پیدا کردن کار وجود دارد. مثلا افرادی که قبلا با شما همکاری داشته‌اند، می‌توانند شما را به دیگران معرفی کنند. گاهی هم داشتن یک پروفایل قوی در شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین می‌تواند برای شما فرصت‌های خوب کاری به ارمغان بیاورد اما اکثر فریلنسر‌ها ترجیح می‌دهند از روش بی‌دردسر مثل پلتفرم‌های مخصوص فریلنسری برای پیدا کردن کار استفاده کنند.


استفاده از پلتفرم‌های فریلنسری، علاوه بر ارائه موقعیت‌های متنوع شغلی، حس اطمینان و امنیت به فریلنسر و کارفرما می‌دهد. هر پلتفرمی سیاست‌هایی دارد و شما با گرفتن هر پروژه در این پلتفرم‌ها در واقع دارید با این سیاست‌ها و قوانین موافقت می‌کنید. این قوانین و سیاست‌ها با هدف محافظت از کاربران (چه فریلنسر و چه مشتری) و جلوگیری از کلاهبرداری به وجود آمده‌اند و هر دو طرف قرارداد را موظف به پیروی از این قوانین می‌کنند.


انتخاب پلتفرمی که با نیاز‌های شما مطابقت داشته باشد و همچنین درآمد در سطح انتظار شما به شما پیشنهاد دهد، یکی از عوامل موثر در موفقیت شما خواهد بود. سیاست‌های برخی از سایت‌های فریلنسینگ باعث شده تا کاربران تلاش کنند با تحویل محتوا‌های بی‌کیفیت با درآمد کمتر با هم رقابت کنند. پیشنهاد می‌کنیم که از این پلتفرم‌ها دوری کنید. زیرا کار کردن در این پلتفرم‌ها نه به نفع مشتری است نه به نفع فریلنسر.


در این پلتفرم‌های خوبی مثل پونیشا و پارسکدرز وجود دارند که با صرف زمان کافی و قبول کردن پروژه‌های کوچک کم کم می‌توانید بر سوابق خود اضافه کرده تا در آینده بتوانید پروژه‌های بزرگتر با درآمد بیشتر بگیرید.

 

قدم سوم: ساخت پروفایل


لازم نیست یک رزومه پر و پیمان برای خود بسازید. هر پلتفرمی برای کاربران خود رزومه‌های از پیش طراحی شده‌ای در نظر گرفته است که با تکمیل آن‌ها می‌توانید اطلاعات خوبی در اختیار کارفرما‌ها بگذارید.

 

برای مطالعه بیشتر: چطور یک رزومه موثر بنویسیم؟


لازم نیست در مورد مهارت‌هایتان به داستان سرایی بپردازید. فقط کافی است در مورد تحصیلاتتان، دوره‌هایی که گذرانده‌اید، مهارت‌ها و سوابق کاریتان بنویسید و در آخر توضیح دهید که چرا بهترین گزینه برای انجام کار‌ها و پروژه‌ها هستید.

 

قدم چهارم: ساخت پرتفولیو

اگر در پروفایلتان ادعا کنید که فضانورد هستید، تا وقتی یک سلفی با‌ایستگاه‌های فضایی آپلود نکنید کسی حرفتان را باور نخواهد کرد. پس در کنار پروفایلتان یک پرتفولیو در نظر بگیرید که نمونه کار‌ها، مهارت‌ها و سوابقتان را نشان دهد.


اگر مبتدی هستید و به اندازه کافی سابقه ندارید، می‌توانید برای خود نمونه کار بسازید و یا در قبال درآمد کمی تجربه مورد نیاز خود را به دست‌آورید.

 

قدم پنجم: قیمت خود را تعیین کنید

درست است که قیمت کارتان را مهارت‌هایتان و زمانی که برای انجام آن صرف می‌کنید مشخص می‌کند، وقت خود را صرف درآمد کم نکنید.


اگر تنها یکی دو سال تجربه کار دارید، مسلما باید انتظار درآمدی کمتر از افرادی داشته باشید که تجربه یک دهه کار را دارند. البته اگر فریلنسری تنها منبع درآمد شماست، تلاش کنید تا بر سر مبلغی با کارفرما توافق کنید که هم با مهارت‌ها و سابقه کارتان جور در بیاید، هم کفاف خرج‌هایتان را بدهد.

 

قدم ششم: پیدا کردن کار

اگر به طور جدی به دنبال مشتری و کاری مناسب با مهارت‌هایتان هستید، پیشنهاد می‌کنم به توصیه‌های زیر عمل کنید:


اول، فقط برای کار‌هایی پیشنهاد دهید که مطمئن هستید از پس آن بر می‌آیید. ثبت پیشنهاد برای کار‌هایی که نمی‌توانید آن‌ها را در زمان مقرر و با کیفیت مطلوب تحویل دهید، هیچ سودی ندارد. اگر یک فریلنسر مبتدی هستید، به خاطر داشته باشید که با انجام هر پروژه و گرفتن بازخورد مثبت در حال اعتبارسازی برای خود هستید و این بازخورد‌ها روی کارتان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

 

وقتی می‌خواهید برای کاری پیشنهاد دهید، سعی کنید توضیحاتتان را مختصر و مفید بنویسید. در مورد مهارت‌ها و تجربیاتی که مرتبط با کار مورد نظر است بیشتر توضیح دهید و کارفرما را قانع کنید که شما بهترین گزینه برای این کار هستید.


برخی از فریلنسر‌ها ترجیح می‌دهند از پلتفرم‌های آنلاین استفاده نکنند، چون این پلتفرم‌ها مقداری از درآمد شما را به عنوان کارمزد کم می‌کنند (معمولا بین ۵ تا ۲۰ درصد). در صورتی که شما هم جزء این فریلنسر‌ها هستید، توصیه می‌کنم روی شبکه‌های اجتماعی مثل لینکدین و حتی اینستاگرام برای معرفی خود سرمایه‌گذاری (چه زمانی و چه پولی) کنید. البته مدنظر داشته باشید که در این حالت هیچ تضمینی وجود ندارد که مشتری شما درآمدتان را پرداخت کند.

 

قدم هفتم: بهبود روابط با مشتری

ارتباط با مشتریان مهم‌ترین بخش فریلنسری است. با ایجاد یک رابطه خوب با مشتریانتان و تحویل کار با کیفیت به آن‌ها، می‌توانید کار‌های بهتر و بیشتری در آینده به دست‌آورید. سعی کنید کار‌ها را سر وقت تحویل دهید؛ دستورالعمل‌های مشتری را رعایت کنید؛ تغییرات مورد نظر مشتری را در کارتان اعمال کنید و به طور موثر با کارفرمایتان در ارتباط باشید. هر چند در کار فریلنسری خودتان ساعت کارتان را مشخص می‌کنید اما سعی کنید همیشه برای کارفرمایتان در دسترس باشید تا اگر سوال، نگرانی یا درخواستی داشتند بتوانند با شما مطرح کنند.

 

سخن پایانی

به عنوان یک برنامه‌نویسی، فریلنسری یکی از گزینه‌های پیش روی شما برای تقویت مهارت‌ها و کسب تجربه بیشتر است. فرقی نمی‌کند یک برنامه‌نویس جونیور باشید یا سینیور، فریلنسری همیشه یک راه خوب و مطمئن برای کسب درآمد بیشتر است. نظر شما چیست؟ بازار فریلنسری را در ایران چطور ارزیابی می‌کنید؟ چه تجربیاتی در این حوزه دارید؟


برای کامنت گذاشتن، وارد حساب کاربری خود شوید
نظرات بیشتر

در حال انجام عملیات

-1