یادگیری برنامه نویسی، سریع و بدون درد و خونریزی (۲)

یادگیری برنامه نویسی، سریع و بدون درد و خونریزی (۲)

۰۰/۴/۱۷ پنج شنبه


در پست قبل بلاگ پلازیکا در مورد قدم اول یادگیری برنامه نویسی، یادگیری بالا به پایین، صحبت کردیم و اینکه چطور این روش باعث می‌شود برای یادگیری دیگر احتیاجی به انگیزه گرفتن از دیگران نداشته باشیم. در این پست به گام دوم یادگیری برنامه نویسی خواهیم پرداخت.


گام دوم، یادداشت برداری


اکثر افرادی که در حال یادگیری برنامه نویسی هستند، از یادداشت برداری صرف نظر می‌کنند. زیرا گمان می‌کنند که به جای یادداشت برداری می‌توانند از متن‌ها و اسنادی که در اینترنت هست استفاده کنند  یا در صورت نیاز به ویدئوی آموزشی یا کدی که زده‌اند مراجعه کنند. هرچند که نیاز نیست شما در حین یادگیری برنامه نویسی هیچ کدی را به خاطر بسپارید اما موقعیت‌های زیادی پیش می‌آید که مجبور خواهید شد به کدهایتان مراجعه کنید.

 

لازم نیست کدها را یادداشت کنید. آنها به سادگی در اینترنت یافت می‌شوند اما پیشنهاد من به شما یادداشت برداری از مفاهیم است. معمولاً روش‌های برنامه نویسی برای حل یک مسئله تا حد زیادی به یکدیگر شباهت دارند اما درک و برداشت شما از یک مفهوم، منحصر به خودتان است. بنابراین بهتر است برداشتی که از مفاهیم می‌کنید را یادداشت کنید تا در مواقع لزوم به آنها مراجعه کرده و برداشتی که از آنها کرده بودید دوباره در ذهنتان مجسم شود. اگر یادداشت برداری نکرده باشید، مجبور خواهید شد مجدداً مفاهیم را مطالعه کنید تا درکی که قبلاً داشتید را دوباره در ذهنتان بسازید.

 

یکی از روش‌های یادداشت برداری سیستم کرنل است. قالب این سیستم به این شکل می‌باشد:

 

و استفاده از آن به این شکل می‌باشد:

 

 

با استفاده از سیستم کرنل هم یادداشت برداری برای شما لذت بخش تر خواهد بود، هم مراجعه به آنها مؤثرتر. در پست بعدی بلاگ پلازیکا به بررسی آخرین گام برای یادگیری برنامه نویسی خواهیم پرداخت. در صورتی که تجربه‌ای در خصوص یادداشت برداری یا یادگیری برنامه نویسی دارید، با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

ادامه این پست را می‌توانید از اینجا بخوانید: یادگیری برنامه نویسی، سریع و بدون درد و خونریزی (۳)

 


برای کامنت گذاشتن، وارد حساب کاربری خود شوید
نظرات بیشتر

در حال انجام عملیات

-1