یادگیری برنامه‌نویسی به روش پلازیکا

یادگیری برنامه‌نویسی به روش پلازیکا

۰۰/۴/۱۶ چهارشنبه


روز جمعه است و شما تعطیل هستید. با خودتان می‌گویید: «چه خوووووب! امروز می‌تونم یه فیلم ترسناک و باحال ببینم و بعدشم چند تا ویدئوی یادگیری برنامه‌ نویسی نگاه کنم.» از بین لیست فیلم‌هایتان، ترسناک‌ترینشان را انتخاب می‌کنید و دکمه play رو می‌زنید.

فیلم شروع می‌شود و شما با دهانی باز، موهای سیخ شده و چشم‌های گرد سکانس‌های ترسناک فیلم را نگاه می‌کنید. دل‌تان می‌خواهد داد بزنید: «نه، نه! اون در لعنتی رو باز نکن!» اما حیف که این قابلیت وجود ندارد که شما در روند فیلم هیچ دخالتی کنید. با خودتان می‌گویید: «پس این دانشمندا دارند چه غلطی می‌کنند؟!»


سراغ وب‌سایت مورد علاقه‌تان برای یادگیری برنامه‌ نویسی می‌روید. یکی از ویدئوها را باز می‌کنید و شروع به دیدن ویدئو می‌کنید. استاد یک‌سره حرف می‌زند، صفحه‌نمایش سیستمش را نشان می‌دهد، کدها را تغییر می‌دهد و بووووووم! یک هدر حرفه‌ای برای یک سایت طراحی می‌کند. با چشم‌هایی متحیر به نتیجه کار استادتان نگاه می‌کنید.

سعی می‌کنید مراحل برنامه رو به یاد بیاورید اما چیز دقیقی به خاطرتان نمی‌رسد. باید یک روز دیگر وقت بگذارید و این کدها را از اول خودتان وارد محیط برنامه‌نویسی کنید و سپس امتحان کنید. چه بد!

با وجود این همه پیشرفت تکنولوژی هنوز هیچ راه حلی برای این مشکلات وجود ندارد؟ با کمال خرسندی، باید عرض کنیم که یک راه حل وجود دارد. آن هم چیزی نیست جز ویدئوهای تعاملی!


ویدئوهای تعاملی راه حلی هستند که با درگیر کردن بیننده با ویدئوی در حال پخش این مشکل را حل می‌کنند. در این پست قصد داریم بررسی کنیم که آیا با استفاده از این فناوری می‌توان یادگیری برنامه‌ نویسی را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کرد؟

 

یادگیری زبان برنامه نویسی

 

ویدئوی تعاملی چیست؟

 

ویدئوهای تعاملی در واقع ویدئوهایی هستند که تصمیم‌های بیننده در روند آنها تأثیر دارد. یعنی در برخی از قسمت‌های ویدئو، لازم است که بیننده برای ادامه ویدئو تصمیم بگیرد. به همین ترتیب ویدئوهای تعاملی یک بیننده منفعل را به یک بیننده فعال تبدیل می‌کند.

 

پلازیکا: لذت یادگیری متفاوت

 

اینجا بود که ایده خلق پلازیکا به ذهنمان رسید. چرا وقتی مدرس در حال نوشتن کدها و کامپایل کردن آنهاست، دانشجویان نتوانند همان لحظه کدها را تغییر دهند، کامپایل کنند و نتیجه را ببینند؟

چرا دانشجویان باید یک زمان را صرف نگاه کردن به ویدئوی آموزشی کنند و به همان میزان وقت صرف کنند تا کدهای نوشته شده توسط مدرس را داخل محیط برنامه‌نویسی تایپ کنند و تغییر دهند تا بتوانند قسمت‌های مختلف برنامه را یاد بگیرند؟


در پلازیکا می‌خواهیم شما را یک قدم به رؤیاها نزدیک‌تر کرده و به شما این امکان را بدهیم که ویدیوی آموزشی را ببینید، متوقف کنید، محتوای درونش را تغییر دهید و آزمایش کنید.

به این ترتیب با یک تیر دو نشان می‌زنید، هم آموزش می‌بینید و هم خودتان آزمایش و تجربه می‌کنید. چه از این بهتر؟!


پس اگر با خواندن این مقاله وسوسه شدید که برای یک بار هم که شده روش متفاوتی را برای یادگیری برنامه‌ نویسی امتحان کنید، با ما در پلازیکا همراه باشید. از قسمت دوره ها می توانید لذت یادگیری برنامه نویسی با ویدئوهای تعاملی را احساس کنید. روشی نوین که شما رو از روش‌ها سخت یادگیری برنامه نویسی راحت می‌کنه.

یادگیری برنامه نویسی

 

کلام آخر

در این مقاله از پلازیکا با روشی نوین برای یادگیری برنامه نویسی آشنا شدید، حالا دیگر یادگیری زبان برنامه نویسی کار سختی نیست به راحتی شما هم با روش تعاملی پلازیکا می‌توانید برنامه نویس شوید. روشی که هیچ جا نمی‌توانید آن را پیدا کنید.

 

تا حالت خوبه، بهت خوندن این مطلب را هم پیشنهاد میدم: ۷ دلیل مهم برای یادگیری برنامه‌نویسی

 

مطالب زیر هم در مورد یادگیری برنامه نویسی برای شما مفید است:

 

اگر هنوز هم در یادگیری برنامه نویسی تردید داری تو مقاله زیر بهت گفتیم چرا باید برنامه‌نویسی یاد بگیرید. حتماً بخونش!

 

۷ دلیل مهم برای یادگیری برنامه‌نویسی

 

اگر نمی‌دونی یادگیری برنامه نویسی برای شما مناسب هست یا نه توی مقاله زیر بهت گفتیم که آیا برنامه نویسی وب برای شما مناسب است؟ یا نه؟

 

آیا برنامه نویسی وب برای من مناسب است؟

 

هنوز نمی‌دونی برای شروع یادگیری برنامه نویسی کدوم زبان‌رو انتخاب کنی؟ مطلب زیررو از دست نده.

 

بهترین زبان برنامه‌نویسی برای شروع

 

راستی شما تا به حال یادگیری برنامه نویسی به روش پلازیکارو تجربه کردید؟ تجربه خودتون‌رو در قسمت ثبت کامنت برامون بنویسید.


برای کامنت گذاشتن، وارد حساب کاربری خود شوید
نظرات بیشتر

در حال انجام عملیات

-1