خلاقیت شغلی از زبان ست گادین

خلاقیت شغلی از زبان ست گادین

۰۰/۴/۲۰ یکشنبه


ست گادین (seth Godin) را می‌شناسید؟ یکی از کارآفرینان، نویسندگان و معروف‌ترین سخنرانان در مورد کسب و کار است. او عقیده دارد که یک روز خاص زندگیش تغییر بزرگی کرد. «خیلی سال پیش در یک روز زندگی من تغییر کرد. زمانی که حتی پیام صوتی هم اختراع نشده بود و دایناسورها بر زمین حکومت می‌کردند. در آن روزها از ورقه‌های صورتی کوچکی استفاده می‌کردند که رویش نوشته بود: «وقتی شما حضور نداشتید». اگر کسی زنگ می‌زد و با شما کار داشت، منشی پیامش را می‌گرفت و روی آن کاغذهای کوچک صورتی یادداشت می‌کرد. سپس این ورقه صورتی را در یک سبد می‌گذاشتند تا وقتی شما برگشتید بتوانید پیام‌هایتان را چک کنید.

آن روز را طوری یادم هست انگار که همین دیروز بود. اولین روز کاری من در یک شرکت نرم افزاری در سال ۱۹۸۳ بود. شرکت تقریباً بزرگی بود. حدود ۴۰ تا ۵۰ کارمند داشت. اولین بار بود که من از نزدیک یک شرکت را می‌دیدم. یک میز بزرگ در ورودی شرکت بود که رویش یک سبد که قرار داشت. سبد به قسمت‌های کوچک‌تری تقسیم شده بود و داخل هر قسمت ورقه‌های صورتی مربوط به کارمندان قرار گرفته بود. هر روز کارمندان سراغ این سبد می‌رفتند و آن‌قدر ورق می‌زدند تا اسمشان را پیدا کنند و پیام‌های روزانه‌شان را بخوانند. من به این سبد نگاه کردم و با خودم گفتم: قراره دو دقیقه هر روز وقت بگذارم تا بین این ورقه‌ها، اسم خودم را پیدا کنم.

ورقه صورتی

متأسفانه این ورقه‌ها هیچ ترتیب خاصی هم نداشت و گاهی شاید بیشتر از دو دقیقه هم زمان می‌برد تا کسی ورقه صورتی مربوط به خودش را پیدا کند. هر روز دو دقیقه، خیلی زیاده! پس رفتم سر میز منشی و یک گیره کاغذ برداشتم و زدمش به ورقه خودم. از این به بعد دیگه نیاز نبود زمان صرف این کنم که دنبال کارت خودم بگردم. فقط کافی بود بین آن همه کاغذ، کاغذی که گیره دارد را پیدا کنم. بوووم! مشکلم حل شده بود.
سه روز بعد اتفاق خیلی جالبی افتاد. کل سبد با گیره‌های رنگارنگ، برچسب‌ها و پونزها تزئین شده بود. چون همه کارمندان شرکت حالا دیگر راه حل این مشکل را می‌دانستند. هر کس برای ورقه صورتی خودش یک جور نشانه قرار داده بود. 
حالا من به جای دو دقیقه، از هدر رفتن روزانه بیشتر از یک ساعت جلوگیری کرده بودم. می‌توانید این زمان را ضربدر سه سال کنید. چون سه سال بعد پیام‌های صوتی در آن شرکت نصب شدند. هزاران هزاران دلار به خاطر افزایش بهره‌وری شرکت ذخیره شد، چون یک نفر، نه یک نابغه، کسی که هنوز با روال شرکت آشنا نبوده یک گیره کاغذی برداشت و روی ورقه صورتی خودش زد.»
خلاق بودن به این معنی نیست که شما با مجموعه‌ای از استعدادهای خدادادی به دنیا بیایید. خلاقیت یعنی اینکه بخواهید و بتوانید مشکلات جالب را برای بقیه مردم حل کنید. این مشکلات جالب در محل کار شما هم وجود دارند. بسیاری از مواقع شرکت‌هایی با قدرت سازماندهی بالا و افراد با مهارت بالا مشکلاتی که درست جلوی چشمشان قرار دارند را حل نمی‌کنند. زیرا این مشکلات حالا دیگر تبدیل به روال کاری شده‌اند.
چند دقیقه‌ای فکر کنید، در محل کار شما چه مشکلات نامرئی‌ای وجود دارند؟ 😊


برای کامنت گذاشتن، وارد حساب کاربری خود شوید
نظرات بیشتر

در حال انجام عملیات

-1