بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس

بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس

۰۰/۱۱/۲۷ چهارشنبه


آیا شما برنامه‌نویس هستید و قصد مهاجرت دارید؟ آیا نمی‌دانید بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس کدام کشور است؟ ما در این مقاله از پلازیکا با بررسی‌های بسیار بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویس را مورد بررسی قرار دادیم. اگر به عنوان یک برنامه‌نویس دغدغه امروزتان پیدا کردن یک کشور خوب برای مهاجرت است تا انتهای مقاله همراه ما باشید اطلاعات مفیدی در انتظار شما است. اگر هنوز شروع به یادگیری برنامه نویسی نکردید پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین زبان برنامه‌نویسی برای شروع را بخوانید.


بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس کدام است؟


در ابتدای کار یک خبر خوب بدهیم، اگر برنامه‌نویس هستید و می‌خواهید مهاجرت کنید این مژده را به شما می‌دهیم که برای یک برنامه‌نویس در همه جای دنیا کار است. اما اگر برای شما سوال است که بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس کدام کشور است باید بگوییم بسیاری از کشورهای بزرگ و معتبر دنیا بسیار به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای نیاز دارند.

البته برخی از کشورها برای زبانی خاص نیاز تقاضای بیشتری برای برنامه‌نویس دارند. ما در ادامه چندین کشور مطرح که برای مهاجرت برنامه نویس انتخاب خوبی هستند را برای شما بیان کردیم. برخی از این کشورها به شرح زیر هستند:

 

بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس


کشور آلمان برای مهاجرت برنامه‌نویس


اگر بخواهیم بازار کار آلمان برای برنامه‌نویس را به خوبی بیان کنیم بهتر است نگاهی به آمار و ارقام بیندازیم. طبق آمار موقعیت‌های شغلی در آلمان از هر ۱۰ موقعیت شغلی یکی به مهندسان، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویسان اختصاص دارد.
بزرگ‌ترین بازار کار نرم‌افزار در اروپا را می‌توان آلمان نام برد و از نظر ارزش مالی یک چهارم کل اروپا مختص به آلمان است. بعد از آلمان انگلیس با ۲۱.۶ و فرانسه با ۱۲.۱ درصد در رده‌های بعدی هستند.

در آلمان سالانه تقریبا ۶ هزار شرکا استارت‌آپی ایجاد می‌شود. طبق آمار در این کشور تقریباً ۸۴۰ برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده استقرار دارند. به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم چرا آلمان؟ دلیل این است که آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را داراست. با توجه به این موضوع نیروهای متخصص در این کشور درآمد بالایی خواهند داشت. به همین منظور برنامه‌نویس نیز در این کشور درآمد بالایی خواهد داشت.

به طور تقریبی میانگین درآمد برنامه‌نویسان در آلمان حداقل 2840 هزار یورو در ماه و در حداکثر 4820 هزار یورو می‌باشد. برای مهاجرت به آلمان می‌توانید با گرفتن یک جاب آفر از کارفرمای آلمانی، ویزای کاری دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنید.


کشور سوئد برای مهاجرت برنامه‌نویس


در کشور سوئد نیز شرایط کار برای برنامه‌نویس تقریباً مثل آلمان است با این تفاوت که بازار کار کوچک‌تری دارد. طبق آمار برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده وب یکی از شغل‌های پرتقاضا برای این کشور است که با کمبود آن نیز مواجه هستند به همین مهاجرت به سوئد با شغل برنامه‌نویسی امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است که از آنجایی که سوئد نیز یکی از کشورهای حوزه شنگن می‌باشد با دریافت ویزای کار شنگن می‌توانید برای بلند مدت در این کشور حضور داشته و بدون نیاز به گرفتن ویزا به ‌کشورهای دیگر شنگن مانند فرانسه، اسپانیا و .. سفر کنید.

با هر سال حضور شما و کار در سوئد کارت اقامت اروپای شما تمدید می‌شود و پس از ۵ سال کار در سوئد می‌توانید کار اقامت دائم دریافت کنید. از متداول‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در کشور سوئد می‌توان به پایتون، جاوا اسکریپت و جاوا اشاره کرد.

همچنین تقاضای برنامه‌نویس برای این زبان‌ها نیز بیشتر است. طبق آخرین آمار میانگین درآمد یک برنامه نویس در سوئد تقریبا ماهانه 45.400 هزار کرون است.البته حداقل دستمزد برای برنامه‌نویس در این کشور  20.900 هزار کرون و حداکثر 72100 هزار کرون اعلام شده است.

کشور کانادا برای مهاجرت برنامه‌نویس


کانادا یکی دیگر از کشورهای مناسب برای مهاجرت برنامه‌نویس است‌. طبق آمار یک برنامه‌نویس آماتور که کم‌تر از یک سال سابقه کاری دارد با در نظر گرفتن مزایا و اضافه کار می‌تواند سالانه  59.510 هزار دلار کانادا درآمد داشته باشد.

اگر برنامه‌نویس متخصص باشد و یک تا چهار سال سابقه کاری داشته باشد، تقریبا به طور میانگین در سال 67614 هزار خواهد داشت و اگر برنامه‌نویس ۵ تا ۹ سال سابقه کاری داشته باشد درآمد آن در سال  به 78369 هزار دلار خواهد رسید. همچنین با سابقه بیشتر درآمد بیشتری نیز کسب خواهند کرد. با توجه به اطلاعات بالا کانادا نیز یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویس محسوب می‌شود.

اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس می‌تواند آمریکا، انگلستان، ایرلند، بلژیک و سوئیس باشد‌. اگر به سبک زندگی آرامی علاقمند هستید کشورهای استرالیا و نیوزلند نیز برای مهاجرت از طریق برنامه نویسی انتخاب خوبی است.

مهاجرت از طریق برنامه نویسی

 

کشور ژاپن نیز به طور قابل توجهی در حال پیشرفت است و برای مهاجرت برنامه نویس می‌تواند گزینه خوبی باشد. در کشورهای چین و روسیه نیز شرکت‌های آی‌تی زیادی وجود دارد که بستر مناسبی برای مهاجرت برنامه نویس است. البته لازم به ذکر است که برای مهاجرت به برخی کشورها تسلط به زبان انگلیسی به تنهایی کافی نیست و برای کار در آن کشور باید به زبان آن کشور نیز مسلط باشید.


کشورهای آسیایی برای مهاجرت برنامه نویس


در کشورهایی از جمله هند و برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی مثل اندونزی و سنگاپور و همچنین کره جنوبی فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی در حال رشد است و پیش‌بینی می‌شود، برنامه‌نویسان آینده شغلی خوبی در این کشورها خواهند داشت.

در کشورهای آسیایی هزینه زندگی نسبتاً کم‌تر است. البته لازم به ذکر است که میزان حقوق در این کشورها نیز نسبت به کشورهای پیشرفته‌تر کم‌تر خواهد بود. اگر نزدیک بودن کشوری که می‌خواهد به آن مهاجرت کنید برای‌تان مهم است این کشورها می‌تواند بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس محسوب شود.
شایان ذکر است که گاهی بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس برای هر فردی با توجه به معیارهایش متفاوت است. به عبارتی ترجیحات و سلیقه هر فرد برای انتخاب محل کار و زندگی متفاوت است و این موضوع روی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس تاثیر می‌گذارد.

 

لیست بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس  به ترتیب پیشرفت IT و شاخص خوشبختی

 

در این قسمت سعی شد بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس را بیان کنیم. در زیر لیستی از بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس را به ترتیب پیشرفت فناوری اطلاعات و شاخص خوشبختی برای شما آورده‌ایم. شما می‌توانید در مورد نحوه زندگی در هر کدام از کشورهای زیر را اطلاعات کسب کنید و با توجه به سبک زندگی و سلیقه خود بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس را انتخاب کنید. برخی از این کشورها به قرار زیر است:

  • سوئیس
  • کانادا
  • استرالیا
  •  هلند
  •  آلمان
  •  امریکا
  •  سوئد
  •  دانمارک
  •  سنگاپور
  • انگلیس

 

مهاجرت از طریق برنامه نویسی

 

کلام آخر


در این مقاله بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس را مورد بررسی قرار دادیم. همان طور که خواندید آلمان، سوئد و کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر از جمله کشورهای خوب برای مهاجرت برنامه نویس هستند. شما باید متناسب با نیاز خود و بررسی هر کدام از کشورها بهترین کشور را انتخاب کنید.

 

مطالب این بخش حتماً به درد شما می‌خورد:

اگر تصمیم به مهاجرت از طریق برنامه نویسی دارید در مطلب زیر به شما می‌گوییم چکار باید بکنید. مطلب زیر را از دست ندهید.

 

مهاجرت از طریق برنامه نویسی

 

به نظر شما بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت کدام زبان‌ها هستند؟ مطلب زیر را بخوانید:

 

بهترین زبان برنامه نویسی برای مهاجرت

 

اما پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی کدام زبان‌ها هستند؟ در مطلب زیر به این سوال جواب دادیم.

 

پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی

 

ممنون که تا پایان مقاله همراه ما بودید. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد. راستی شما قصد مهاجرت به کدام کشور را دارید؟ و به چه دلیل این کشور را برای مهاجرت با شغل برنامه نویسی انتخاب کردید؟


برای کامنت گذاشتن، وارد حساب کاربری خود شوید
نظرات بیشتر

در حال انجام عملیات

-1