بازار کار برنامه نویسی در دنیا

بازار کار برنامه نویسی در دنیا

۰۰/۱۲/۴ چهارشنبه


در عصر حاضر دنیا را برنامه‌نویسان و متخصصین علم داده و کامپیوتر می‌چرخانند. روزبه‌روز این حوزه در حال پیشرفت است و شرکت‌هایی را مشاهده می‌کنیم که بر بستر اینترنت فعالیت می‌کنند و خدمتی جدید را عرضه می‌کنند. تمام این پیشرفت‌ها با برنامه‌نویسی ممکن می‌شود. پس به طبع بازار کار برنامه نویسی بازاری پر رونق است. اگر می‌خواهید بدانید بازار کار برنامه نویسی برای هر زبان برنامه نویسی به چه صورت است با ما همراه باشید. در این مطلب به سوال بازار کار برنامه نویسی چگونه است پاسخ می‌دهیم.


بازار کار برنامه نویسی برای زبان‌های مختلف چگونه است؟


می‌توان گفت یکی از شغل‌های پرکاربرد در ایران و اکثر کشورهای دنیا برنامه‌نویسی است. اگر علاقه و استعداد در حل مسئله را دارید برنامه‌نویسی انتخابی مناسبی برای شما است. شاید یادگیری برنامه‌نویسی کمی سخت باشد اما با آموزش روش‌های نوین یادگیری دیگر یادگیری برنامه‌نویسی سخت نیست. روش تعاملی پلازیکا دقیقاً آن چیزی است که شما می‌خواهید.
اما عده‌ای می‌پرسند آیا برنامه‌نویسی ارزشش را دارد که زمان صرف کنیم و آن را یاد بگیریم؟ آیا این شغل جای پیشرفت دارد؟ پاسخ ما به شما صددرصد مثبت است. شغل برنامه‌نویسی از شغل‌های پردرآمد در دنیا محسوب می‌شود. به طور مثال درآمد یک برنامه‌نویس در آمریکا در حدود ۴۰ تا ۱۲۰ هزار دلار است. همان طور که می‌بینید کسب‌وکارهای دیجیتال و استارتاپ‌ها بسیار در حال رشد و پیشرفت است و به طبع تقاضا برای برنامه‌نویس در سراسر دنیا در حال افزایش است. در زیر بازار کار برنامه نویسی برای زبان‌های مطرح دنیا را برای شما بررسی می‌کنیم تا با اطلاعات کامل و خیال راحت زبان برنامه‌نویسی مورد نظر خود را انتخاب کرده، آن را یادبگیرید و به دنیای جذاب برنامه‌نویسی پا بگذارید.


بازار کار برنامه نویسی برای زبان برنامه نویسی پایتون


زبان برنامه‌نویسی پایتون یک زبان چند منظوره است که این روزها بسیار کاربرد دارد و طرفداران بسیاری دارد. یکی از کاربردهای زبان پایتون استفاده در علم داده است. در خارج از کشور درخواست برای برنامه‌نویس پایتون بسیار زیاد است پس اگر قصد مهاجرت از طریق برنامه نویسی به کشورهای مطرح دنیا مثل کانادا و استرالیا را دارید یادگیری زبان پایتون یک انتخاب خوب است. به طور تقریبی می‌توان گفت یک متخصص علم داده یا یادگیری ماشین در کشور کانادا درآمدی برابر با ۵۰ تا ۱۲۰ هزار دلار دارد‌ که درآمد بالایی محسوب می‌شود.
لازم به ذکر است که کاربرد این زبان در ایران به اندازه کشورهای بزرگ نیست اما در ایران نیز کاربرد زبان برنامه‌نویسی پایتون در آینده‌ای نزدیک افزایش خواهد یافت. با یادگیری زبان برنامه‌نویسی پایتون می‌توانید مراتب شغلی زیر را کسب کنید.

 

بازار کار برنامه نویسی

 

 • توسعه‌دهنده اپلیکیشن
 • توسعه‌دهنده وب
 • آموزش پایتون به دیگران
 • مشاور اقتصادی
 • مدیر محصول
 • ژورنالیست داده
 • تحلیل‌گر داده

 

بازار کار زبان برنامه نویسی برای زبان برنامه‌نویسی جاوا


از جمله پرکاربردترین و سطح بالاترین زبان‌های برنامه‌نویسی در دنیا زبان برنامه‌نویسی جاوا است. در توسعه پروژه‌های معروف و بزرگ دنیا از زبان جاوا استفاده شده است همچنین چندین زبان برپایه جاوا نوشته شده است. آینده شغلی زبان جاوا هم در ایران و هم در سراسر دنیا بسیار درخشان خواهد بود. زبان برنامه‌نویسی جاوا از نظر تعداد مراتب شغلی جزء ۱۰ زبان برتر دنیا محسوب می‌شود. از موقعیت‌های شغلی زبان برنامه‌نویسی جاوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • توسعه‌دهنده وب
 • توسعه‌دهنده اپلیکیشن سیستم‌عامل اندورید
 • معمار سیستم
 • توسعه‌دهنده جونیوز
 • توسعه‌دهنده سنیور
 • توسعه‌دهنده EE

 

بازار کار برنامه نویسی برای زبان برنامه‌نویسی C

 

از جمله زبان‌های برنامه‌نویسی قدیمی که کاربردهای وسیعی دارد زبان برنامه‌نویسی C می‌باشد. با کمک زبان C حتی قادرید قطعات کوچک الکترونیکی و ربات‌ها را نیز برنامه‌ریزی کنید.

لازم به ذکر است که با آمدن زبان‌های پیشرفته‌تر و جدیدتر محبوبیت این زبان کمی کاهش یافته است، اما هنوز هم موقعیت‌های شغلی زیادی برای این زبان است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر است:

 

 • مهندس توسعه‌ نرم‌افزار
 • توسعه‌دهنده نرم‌افزار
 • آنالیزگر کیفیت
 • برنامه‌نویس سنیور
 • برنامه‌نویس جونیور
 • برنامه‌نویس بازی
 • معمار سیستم

 

بازار کار برنامه نویسی برای زبان برنامه‌نویسی جنگو


یکی از فریم‌ورک‌های جدید و جذاب برای ایجاد اپلیکیشن‌های تحت‌ وب جنگو است‌. امروزه این فریم‌ورک محبوبیت بسیار زیادی در بین توسعه‌دهندگان وب و برنامه‌نویسان پیدا کرده‌ است.اگر به برنامه‌نویسی جنگو مسلط باشید می‌توانید با عنوان شغلی توسعه‌دهنده فریلنس و یا توسعه‌دهنده وب در یک تیم برنامه‌نویسی کار کنید.

 

بیشتر بخوانید: 4 دلیل برای استفاده از فریمورک جنگو

 


بازار کار برنامه نویسی برای زبان برنامه‌نویسی سی شارپ C#

 

یکی از ۱۰ زبان برنامه‌نویسی مطرح دنیا را می‌توان سی شارت C# نام برد. از آنجایی که زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ یک زبان چند منظوره است در حوزه‌های مختلف کاربردهای بسیاری دارد. از کاربردهای این زبان می‌توان به توسعه وب، برنامه‌های کامپوتری، اپلیکیشن و بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد.


زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ هم در ایران و هم در خارج از کشور بازار کار خوبی دارد. اگر به زبان سی‌شارپ مسلط باشید می‌توانید با عنوان‌های شغلی توسعه‌دهنده وب، توسعه‌دهنده اپلیکیشن و توسعه‌دهنده بازی مشغول به کار شوید.


بازار کار زبان برنامه نویسی برای زبان کاتلین

 

بازار کار زبان های برنامه نویسی


جدیداً کمپانی گوگل زبان کاتلین را به عنوان زبان رسمی برای توسعه اپلیکیشن‌های اندورید معرفی کرده است. از این رو محبوبیت این زبان در بین برنامه‌نویسان موبایل افزایش یافته است. از آنجایی که استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای دیجیتال در حال افزایش است و به طبع افزایش نیاز این کسب‌وکارها به اپلیکیشن بازار کار زبان کاتلین نیز رو به افزایش است. همچنین این زبان برای افرادی که می‌خواهند مهاجرت کنند هم انتخاب خوبی می‌باشد.

 

بازار کار زبان برنامه نویسی برای زبان برنامه‌نویسی GO

 

زبان برنامه‌نویسی GO که توسط کمپانی گوگل عرضه شده است یک زبان تفسیر شده می‌باشد. زبان go بسیار شبیه به زبان C می‌باشد اما از جهات بسیار از زبان C بهتر و ارتقاء یافته‌تر است. از ترندهای این روزها در بین برنامه‌نویسان یادگیری زبان GO می‌باشد. از کاربردهای این زبان می‌توان به استفاده در بک‌اند سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها اشاره کرد. اگر به زبان برنامه‌نویسی go مسلط باشید می‌توانید در قسمت‌های مختلف تیم‌های نرم‌افزاری کار کنید. لازم به ذکر است که این زبان در ایران بازار کار چندان خوبی ندارد اما پیش‌بینی می‌کنیم که وضعیت آن در آینده بهتر خواهد شد.

 

بازار کار برنامه نویسی برای زبان‌ برنامه‌نویسی php

 

یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی پرکاربرد و پردرآمد در سطح دنیا زبان php است. اگر به php مسلط باشید می‌توانید در کشورهای بزرگ و پیشرفته سالانه تقریباً ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشید.اگر نگاهی به لیست‌های پردرآمدترین و ده زبان برتر دنیا بیندازید زبان برنامه‌نویسی php را خواهید دید.

با یادگیری زبان php می‌توانید با عنوان توسعه‌دهنده صفحات وب مشغول به کار شوید. خوب است بدانید که جایگاه زبان php در بازار کار برنامه نویسی جایگزینی ندارد. اگر تصمیم به یادگیری زبان php گرفته‌اید دیگر تعلل نکنید و از همین امروز به دنیای برنامه‌نویسی قدم بگذارید. موفقیت در انتظار شما است.

 

بازار کار برنامه نویسی


بازار کار امنیت شبکه


وجود تیم آیتی در کسب‌وکارهای امروزی بسیار ضروری است و در صورت نبود کمک تیم‌های آیتی کسب‌وکارها نمی‌توانند فعالیت کنند. از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های تیم آیتی راه‌اندازی و تامین امنیت شبکه است.

اگر نگاهی به آگهی‌های استخدامی بیندازید می‌بینید که برای شغل‌های مربوط با شبکه در کسب‌وکارهای تازه تاسیس تقاضا بسیار است. به عبارتی می‌توان گفت شغل امنیت شبکه در ایران و خارج از کشور بازار کار خوبی دارد‌. اگر به امنیت شبکه مسلط باشید با عناوین زیر می‌توانید مشغول به کار شوید:

 

 • تحلیل‌گر سیستم
 • تحلیل‌گر امنیتی داده
 • مدیر امنیت اطلاعات
 • مهندس امنیت آیتی
 • معمار امنیت
 • مشاور امنیت آیتی
 • مدیر امنیت سیستم

و شغل‌های بسیار دیگر


بازار کار برنامه نویسی وب


یکی از بازارهای پر رونق در حوزه برنامه‌نویسی، برنامه‌نویسی وب می‌باشد. همان طور که گفتیم کسب‌وکارهای دیجیتال و استارتاپ‌ها در حال افزایش هستند و لازمه این‌ کسب‌وکارها وب است. اگر بتوانید به زبان‌های برنامه‌نویسی وب مسلط شوید درآمد خوبی را کسب خواهید کرد‌.

البته لازم به ذکر است که این بازار بسیار رقابتی است و برای موفقیت باید حرفی برای گفتن داشته باشید. با توجه به اینکه این حوزه بازار کار بسیار خوبی دارد پس اگر قصد ورود به آن را داشتید وقت آن رسیده که شک و تردید را کنار گذاشته و با آموزش‌های تعاملی و نوین پلازیکا به یک برنامه‌نویس حرفه‌ای شوید.


کلام آخر


همان طور که خوانید برنامه‌نویسی از جمله مشاغلی است که هم بازار کار خوبی دارد و هم آینده درخشانی خواهد داشت. البته باید بگوییم که برای حرفه‌ای شدن اول باید یک آموزش خوب و نوین را انتخاب کرده و سپس با تلاش و پشکار خودتان را به مراتب بالاتر برسانید.

اگر با خواندن این مقاله مصمم به یادگیری زبان برنامه‌نویسی شدید ما برای یادگیری روش تعاملی پلازیکا را به شما پیشنهاد می‌کنیم، با این روش سریع و راحت برنامه‌نویس شوید!!!

 

مطالب این بخش در زمینه برنامه نویسی خیلی برای شما مفید است:

 

اگز شما هم مصمم به یادگیری زبان برنامه‌نویسی شده‌اید حتما می‌خواهید بدانید بهترین زبان برنامه نویسی 2022 کدام‌اند؟ در مطلب زیر به سوال شما پاسخ داده‌ایم. آن را از دست ندهید!!

 

بهترین زبان های برنامه نویسی ۲۰۲۲

 

اگر تازه می‌خواهید وارد حوزه برنامه‌نویسی شوید باید بدانید بهترین زبان برنامه‌نویسی برای شروع کدام‌اند؟ مطلب زیر را بخوانید:

 

بهترین زبان برنامه‌نویسی برای شروع

 

یکی دیگر از زبان‌های خوبی که در این مطلب به آن پرداخته نشد زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است. در مطلب زیر به شما گفته‌ایم که یادگیری جاوا اسکریپت را از کجا شروع ‌کنیم؟ به مطلب زیر سر بزنید:

 

یادگیری جاوا اسکریپت را از کجا شروع ‌کنیم؟

 

 


ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را در انتخاب زبان برنامه‌نویسی مورد نظرتان کمک کنیم. راستی شما کدام زبان برنامه‌نویسی را انتخاب کرده‌اید؟

به نظر شما بازار کار زبان برنامه نویسی در ایران چگونه است؟ شما کدام زبان برنامه‌نویسی را پیشنهاد می‌کنید؟ تجربه خود را در قسمت ثبت کامنت برای ما بنویسید.


برای کامنت گذاشتن، وارد حساب کاربری خود شوید
نظرات بیشتر

در حال انجام عملیات

-1